Az azerbajdzsáni Sito-Ryu karateválogatott sikeresen szerepelt a magyar fővárosban, Budapesten megrendezett Európa-bajnokságon.
A nemzeti csapat Bahadur Ahmadov vezetésével összesen nyolc érmet szerzett.
A versenyen tíz azerbajdzsáni sportoló vett részt.
A 10–11 éves korosztályban Mehdi Mammadli minden mérkőzését megnyerve Európa-bajnok lett. Aranyérmet szerzett továbbá a felnőttek mezőnyében Tuncaj Husejnov, valamint a 14–15 éves korosztályban Maszuma Mammadli.
Ezüstérmes lett a 12–13 évesek között Kjanan Mammadli, valamint a felnőttek kategóriájában Parviz Basirli.
Bronzérmet nyert Szubhan Alijev (12–13 év), Telman Szafarli (10–11 év) és Omar Husejn (6–7 év).
Az azerbajdzsáni csapat így három arany-, két ezüst- és három bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot.