Magyarországon az idei szezonban rekordtermést takarítottak be a gyümölcstermesztésben.
Különösen kiemelkedő eredmények születtek a cseresznye, a meggy, a sárgabarack és a szilva esetében. A kedvező tavaszi és nyári időjárási viszonyok, valamint a korszerű termesztési technológiák lehetővé tették a gazdálkodók számára, hogy jelentősen növeljék a termelési volumeneket az előző évhez képest.
Az agrárszektor képviselői szerint a terméshozam növekedése már most kedvezően hat az exportteljesítményre. A magyar gyümölcsök nagy keresletnek örvendenek az Európai Unió országaiban és azon kívül is. Az exportőrök a friss gyümölcsök és a feldolgozott termékek kivitelének növekedéséről számolnak be.
A szakértők úgy vélik, hogy a sikeres szezon tovább erősíti Magyarország pozícióját a régió vezető gyümölcstermék-exportőrei között.