Orbán Viktor volt magyar miniszterelnök bírálta a magyar parlament döntését, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki tisztség betöltésének időtartamát.
Erről az Indexnek adott interjújában beszélt.
A magyar parlament hétfői ülésén alkotmánymódosítást fogadott el, amely két ciklusban maximálja a miniszterelnöki mandátum időtartamát.
„Ez egy nevetséges és abszurd döntés. Számomra kifejezetten mulatságos, mert ez így nem működik. A végső döntést úgyis az emberek hozzák meg” – hangsúlyozta Orbán.
Szerinte, ha a magyar kormány azt szeretné, hogy az emberek ne válasszanak meg egy adott jelöltet, annak csak egy módja van: meg kell győzni a választókat arról, hogy ne rá szavazzanak.