Orbán bírálta a magyar hatóságok döntését

News
16 Június 2026 08:14
5
Orbán bírálta a magyar hatóságok döntését

Orbán Viktor volt magyar miniszterelnök bírálta a magyar parlament döntését, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki tisztség betöltésének időtartamát.

Erről az Indexnek adott interjújában beszélt.

A magyar parlament hétfői ülésén alkotmánymódosítást fogadott el, amely két ciklusban maximálja a miniszterelnöki mandátum időtartamát.

„Ez egy nevetséges és abszurd döntés. Számomra kifejezetten mulatságos, mert ez így nem működik. A végső döntést úgyis az emberek hozzák meg” – hangsúlyozta Orbán.

Szerinte, ha a magyar kormány azt szeretné, hogy az emberek ne válasszanak meg egy adott jelöltet, annak csak egy módja van: meg kell győzni a választókat arról, hogy ne rá szavazzanak.